Pomoc drogowa – ostateczne rozwiązanie

Nawet zwyczajna codzienna jazda samochodem do sklepu czy do pracy może okazać się najgorszą zmorą każdego kierowcy, gdy jego samochód ulegnie awarii lub weźmie on udział w kolizji drogowej. Co wtedy zrobić? Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu, jakim dana firma dysponuje.

Doskonale wiadomo, że jazda samochodem w każdej chwili może przerodzić się w duży kłopot, który jest w stanie pokrzyżować nam resztę naszych planów podróży. Nigdy nie wiemy, kiedy w naszym samochodzie może wystąpić usterka lub w którym momencie przypadkiem przebijemy oponę, a zapasowej akurat nie mamy przy sobie. Wszystkie te kryzysowe sytuacje, jak i wiele innych, jak np. zakopanie się w błocie, brak paliwa czy też awaryjne otwieranie naszego auta, wymagają poszukania pomocy.

Oczywiście, aby jak najszybciej uporać się z usterką, która nas spotkała, najlepiej jak najszybciej skontaktować się z pomocą drogową. Dlatego warto w swoim telefonie mieć zapisane tego typu numery awaryjne, po którego wybraniu zostaniemy połączeni z koordynatorem odpowiadającym za jak najszybsze udzielenie nam pomocy. Pomoc drogowa jest dostępna całodobowo przez siedem dni w tygodniu.

W czasie usterki na drodze pamiętajmy o podstawowych procedurach, które mają za zadanie prawidłowo oznaczyć i oświetlić nasz pojazd, ale również zadbać o nasze bezpieczeństwo. Na początek należy uruchomić oświetlenie awaryjne. Następnie warto pozostawić samochód na światłach postojowych i włącz światło wewnątrz samochodu. Nie zapominajmy, że jedną z ważniejszych czynności jest oznaczenie pojazdu trójkątem ostrzegawczym, dlatego zawsze należy posiadać w swoim aucie w wymagane elementy wyposażenia, obowiązujące w danym kraju. Jeśli już udało się wezwać pomoc drogową, to odczekaj czas do ich przyjazdu w bezpiecznej odległości, jeśli jest taka możliwość, po drugiej stronie barierki ochronnej.

Podstawową zaletą dobrej pomocy drogowej jest sprzęt, którym dysponuje. I jest o również jedna z opcji, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Im większa liczba sprzętu tym lepiej to świadczy o firmie. Ponadto daje to możliwość wykonywania wielu zleceń w różnych miejscach jednocześnie oraz pozwala na przeprowadzenie skomplikowanych akcji ratowniczych. Bardzo kluczową sprawą jest również zakres usług – musi on być dopasowany do naszych potrzeb. Ponadto kwestia kompleksowej obsługi jest bardzo istotna. Zwróćmy uwagę czy zatrudniona przez nas firma posiada własny parking czy też warsztat samochodowy. Zapewni nam to spokój i gwarancje profesjonalnego wykonania usługi.

Niesłychanie ważnym elementem jest czas reakcji, który wpływa na szybki przyjazd i naprawę usterki bądź cechuje się wielogodzinnym czekaniem na poboczu drogi na upragniony widok holownika. To zawsze była chyba największa bolączka polskiej pomocy drogowej, lecz współcześnie wiele firm aspiruje już do zachodniego wzorca tego typu usługi i stara się wszelkie usługi wykonywać zdecydowanie jak najszybciej i rzetelnie.

Po skontaktowaniu się z koordynatorem zostaniemy poproszeni o udzielenie podstawowych informacji na temat zdarzenia oraz dokładnego miejsca wypadku. Po krótkim zdefiniowaniu naszego problemu zostaniemy poinformowani o kosztach, jakimi zostaniemy obciążeni za udzielenie nam pomocy. Po dopełnieniu podstawowych formalności najbliższa laweta auto pomocy, zostanie wysłana na wskazane przez nas miejsce. Oddając się w ręce fachowców, możemy mieć pewność, że nasz problem zostanie rozwiązany możliwie jak najszybciej.

Podczas jazdy samochodem w każdej chwili możemy paść ofiarą wypadku lub zwyczajnej samochodowej usterki. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji bardzo łatwo możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Holowanie, wyciąganie z błota czy dowóz paliwa to tylko niektóre z możliwości, jakimi dysponuje pomoc drogowa. Dlatego właśnie auto pomoc jest idealnym sposobem na rozwiązanie niespodziewanie pojawiającego się problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *