Monitoruj pojazd

Obecna technika pozwala na prawdziwe zoptymalizowanie i kontrole nad naszym biznesem. Prowadząc firmę przewozową czy jakkolwiek działalność, w której wykorzystuje się pojazdy powinniśmy zaopatrzyć się w nowoczesny system monitoringu GPS. Dzięki niemu będzie mieli rękę na pulsie przez 24 godziny na dobę. Oprócz samej kontroli system ma także wiele innych zalet.  

Całość monitoringu pojazdów opiera się oczywiście o znany i wykorzystywany od kilkudziesięciu lat system GPS. W pojeździe, który chcemy monitorować instalujemy urządzenie lokalizacyjne zaopatrzone w odbiornik GPS. Urządzenie to gromadzi dane o aktualnej pozycji i parametrach pojazdu (np. średnia prędkość). Następnie przetworzone dane za pomocą sieci GSM/GPRS trafią do głównej bazy danych. 

Każde urządzenie to indywidualny profil, który może w prosty sposób sprawdzić za poziomu przeglądarki internetowej. Logując się do systemu uzyskujemy dane nie tylko o aktualnej pozycji danego pojazdu, ale także widzimy całą „historię”. Możemy sprawdzić całą aktualną trasę. W jakich godzinach pojazd znajdował się w danych punktach. Nic nie stoi na przeszkodzie by porównać tę samą trasę przejechaną tydzień i miesiąc temu. 

Dzięki takim danym zyskamy olbrzymi materiał do analizy, co może w znacznym stopniu przełożyć na optymalizację naszych działań. Będzie mogli sprawdzić, która trasa jest bardziej opłacalna. Dzięki pokazywaniu aktualnej pozycji będziemy mogli również wyeliminować potencjalne nadużycia kierowców. Będziemy w stanie określić wydajność naszych pracowników oraz sprawdzić, na jakim etapie danego zadania są, bo system pozwala także na tworzenie swoich zadań, czyli w skrócie ustawiamy trasę, punktem końcowym jest przyjazd do bazy, ale po drodze może nastąpić zabranie ładunku, jego przewóz i rozładunek. System GPS zwiększa także bezpieczeństwo naszych kierowców i towaru. W razie zbyt długie postoju będziemy wiedzieć, gdzie znajduje się nasz pojazd i od razu będziemy mogli skontaktować się z kierowcą i zapytać o ewentualne problemy. Nie trzeba nawet nadmieniać, jaką zyskamy przewagę nad złodziejem, który uprowadzi nasz pojazd. 

Ważnym ułatwieniem w przypadku systemu monitoringu GPS jest dostęp do niego z poziomu przeglądarki internetowej. Nie potrzebujemy tutaj instalacji dodatkowego programu, a wszystko przeglądamy w jednej z uruchomionych zakładek. Prosty interfejs sprawi, że będziemy mogli bez problemu zobaczyć pozycje monitorowanego pojazdu. Większość tego typu systemów pozwala także śledzić „na żywo” trasę. Będziemy dzięki temu widzieć poruszający się pojazd. Dodatkowo możemy także sprawdzić zużycie paliwa oraz zaplanować tankowania np. na stacjach, gdzie paliwo będzie tańsze. Możemy także sprawdzić eksploatacje pojazdu czy potrzebna będzie wymiana oleju itp. Programy te pozwalają także na elektroniczne i automatyczne wypisywanie ewidencji przejazdu, dzięki czemu otrzymamy gotowe zestawienie bez konieczności przepisywania. Raport 

Wszelkie dane z systemu możemy eksportować do dowolnych plików. Dzięki wprowadzeniu danych z kilku przejazdów np. do programu exel i skonstruowaniu odpowiedniej tabelki uzyskamy potężne narzędzie służące do optymalizacji. Dodatkowym plusem jest także możliwość wydrukowania raportów z historii przejazdów i przedstawienia ich jako dowód przejazdów w urzędzie. Będą one bez problemów akcpetowane. 

System monitoringu GPS sprawdzi się zarówno w firmach z wielką flotą oraz u mniejszych przewoźników. Właściwie ten system sprawdzi się wszędzie tam gdzie są pojazdy i istnieje potrzeba optymalizacji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *